Whatsapp

Otomatik/Manuel Mutfak Davlumbazı Yangın Söndürme Sistemi

 - Davlumbaz Yangın Söndürme Cihazı

Mutfaklarda ve diğer kullanım alanlarındaki davlumbazların, uzun süre temizlenmeden kullanıldığı takdirde içinde biriken yağların herhangi bir sebeple tutuşmasından kaynaklanan davlumbaz yangınlarının söndürülmesi oldukça zordur. En teknolojik mutfak sistemlerinin bulunduğu ortamlarda bile yanıcı yağlar ve yüksek miktarda ısı sebebiyle olası yangın riskleri oluşmaktadır. Davlumbaz söndürme sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınların söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur.

Davlumbaz söndürme sistemleri davlumbaz algılayıcılar sayesinde otomatik olarak devreye girer ve davlumbazlar, filtreler, ocaklar, bacalar, fritözler ve ızgaralarda oluşan yangına en kısa sürede müdahale ederek olası tehlikeleri kontrol altına alır.

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri hotel, cafe, restaurant, fabrika ve benzeri işletme mutfaklarının yangın güvenliği için kullanılması gereken en önemli ve etkin söndürme sistemidir.

Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik

09.09.2009 – 27344 Madde 57-(1)

Konutlar hariç olmak üzere, alışveriş merkezleri, yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ve yemek fabrikaları ile bir anda yüzden fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılması ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama, gaz kesme ve uyarı tesisatının kurulması şarttır.

Otomatik/Manuel indirekt algılama ve aktivasyon kontrolleri ile 24 saat koruma sağlanır. Sisteme özel manuel aktivasyon veya otomatik aktivasyon sistemi ile, yangının başlaması ile birlikte sistem aktive edilir. Basınçlı çelik tüpler, yangın durumunda söndürücüyü boşaltmak için her an hazırdır.

Söndürücü madde silindirinde ki basınç göstergesi, sistem durumunun görsel olarak takibine olanak verir. Monte edilmiş ve %100 test edilmiş bir kontrol başlığı, giriş ve çıkış fonksiyonlarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Koruyucu krom nozul kapakları, kirlenmeye, söndürücü maddenin düzgün boşalmasını engelleyecek yağ tıkanmalarına karşı nozulu korur. Söndürücü maddenin boşalmasından önce nozul kapakları çıkar ve akışa engel olmaz. 

Davlumbaz Söndürme Sistemi, ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde, 1.6 Gal, 3.0 Gal, 4.6 Gal kapasitelerde sunulmaktadır. Sistemin dizaynında, mutfakta yapılacak olası değişiklikler ve genişlemeler dikkate alınmaktadır.

 

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI
  • Davlumbaz Yangın Söndürme Cihazı
  • Davlumbaz Yangın Söndürme Cihazı
  • Davlumbaz Yangın Söndürme Cihazı
  • Davlumbaz Yangın Söndürme Cihazı

Copyright © 2014-2018. Tüm Hakları Saklıdır. www.sedefyangin.com.tr

bursa yangın söndürme cihazı, yangın söndürme cihazları, yangın tüpü, yangın söndürme tüpü, yangın dolapları, yangın tesisatı, yangın su hattı, yangın söndürme sistemleri, proje, montaj, satış, yangın tüpü dolumu, yangın söndürme tüpü dolumu,

SEDEF YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI ve GÜVENLİK SİSTEMLERİ

ADRES : Yiğitler Mah. Büyük Oto Ticaret Merkezi 102. Sok. No:28-30
YILDIRIM / BURSA

Telefon : +90 (224) 341 23 23
Telefon : +90 (224) 443 15 80
GSM     : +90 (546) 641 16 00
GSM     : +90 (546) 641 16 01
E-posta : info@sedefyangin.com.tr

Online İletişim Formunu kullanarak da hızlı bir şekilde bize ulaşabilirsiniz...


Online İletişim Formu
guvenlik

SEDEF YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI:  Firmamız en kısa süre içerisinde mesajınıza geri dönüş yapacaktır.